Vermikompostér - šedý, recyklovaný plast

99 bodov do vernostného systému
Cena
99 €

Výrobca
PLASTIA, s.r.o.

Kód produktu
P00027

ks

deálny parťák pre kompostovacích nadšencov. Vermikompostér je interiérová nádoba, v ktorej dážďovky premenia rastlinné zvyšky z domácnosti na vermikompost a dážďovkový čaj. Získate tak vysokokvalitné 100% organické hnojivo pre pestovanie izbových a vonkajších rastlín. viac

Ideálny parťák pre kompostovacích nadšencov. Vermikompostér je interiérová nádoba, v ktorej dážďovky premenia rastlinné zvyšky z domácnosti na vermikompost a dážďovkový čaj. Získate tak vysokokvalitné 100% organické hnojivo pre pestovanie izbových a vonkajších rastlín. Díky premyslenému dizajnu ušetríte priestor pri skladovaní a preprave.

Dôležitou je skutočnosť, že tento kompostér je vyrobený z recyklovaného plastu.

Moderné a praktické vlastnosti vermikompostéru Vám umožnia jednoduchú údržbu, ľahké čistenie a kvalitné spracovanie bio odpadu bez zápachu a plesne. Vďaka tomu ho môžete mať vo vnútri domu či na terase. Je však dôležité dbať na teplotu vzduchu v mieste, kde vermikompostér chcete mať. Nesmie byť nižšia ako 5 ° C a vyššia ako 25 ° C.

Pri kompostovaní zvyškov potravín je potrebné, aby do vermikompostéru boli pridávané iba veci, ktoré sú na to vhodné. K vhodným patria zvyšky zeleniny a ovocia (napr .: šupky od zemiakov a uhoriek, ohryzok z jablka), kávová usadenina aj papierové kávové filtre, rozdrvené vaječné škrupiny, papierové obrúsky, suché pečivo, zvyšky izbových a vonkajších rastlín. Nezabúdajte do kompostéru pridávať použité čajové vrecúška. Dážďovky sa potom rýchlejšie rozmnožujú.

Naopak do kompostéru nevkladajte veci ako mäsové a mliečne výrobky, kosti, oleje, masť a iné tuky. Vyhnite sa tiež chuťovo výrazným potravinám ako je zázvor alebo príliš veľa citrusov.

Odporúčame zaobstarať aj vhodné príslušenstvo ako je Pestovateľský set, ktorý je vytvorený tak, aby neohrozil dážďovky.

Kam umiestniť kompostér Urbalive?

Kompostér ideálne umiestnite celoročne v interiéri - v kuchyni, špajzi, technickej miestnosti, na chodbe, v spoločných priestoroch, na medzi-poschodí, v pivnici či garáži. Môže byť súčasťou kancelárie, triedy či zasadačky. Na terase či balkóne môže byť pri vonkajšej teplote od 15 do 30 ℃ (ideálne bez priameho slnečného svetla).

Ako funguje kompostovanie v Urbalive?

Dážďovky v spolupráci s mikroorganizmami rozkladajú kuchynský bioodpad spolu s doplnkovým materiálom. Potrebujú na to tmu, primeranú teplotu a stabilné vetranie. Keď sa naplní prvé poschodie, pridá a plní sa druhé.

Po naplnení druhého, môžete pridať tretie alebo vyprázdniť prvé, v ktorom po 3-6 mesiacoch získame hotový vermikompost - kvalitné hnojivo. Priebežne môžeme čapovať aj tzv. dážďovkový čaj (vermivýluh) a používať ho na výživnú zálievku pre vaše izbové rastlinky.

Sme 4-členná rodina, koľko bioodpadov spracujú dážďovky?

Dážďovky v ideálnych podmienkach spracujú polovicu svojej váhy za 1 deň. 500g dážďoviek spracuje cca 250g bioodpadov denne. Začnime si bioodpad vážiť a už ho nevyhadzujme do koša. Pre štandardnú rodinu je kompostér Urbalive skvelým pomocníkom pri znižovaní množstva odpadov v domácnosti.

Čo robiť s (vermi)kompostom, ktorý vznikne?

Vermikompost je jedno z najlepších prírodných hnojív pod slnkom. Použijeme ho pri sadení kvetov, stromov či kríkov - vlastných alebo verejných. Ak má vhodnú vlhkosť, môžeme ho uskladniť. Ak ho nepotrebujeme, pohľadáme vo svojom okolí záhradkára alebo farmára, od ktorého kupujeme ovocie či zeleninu. A dokonalý kruh sa uzatvára :-)

Parametre
Farba Šedá